Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku

05-071 Sulejówek

tel./fax.: 22-783-50-08
e-mail: osp.sulejowek@gmail.com

73 rocznica pacyfikacji mieszkańców Miłosnej, Cechówki i Długiej Kościelnej.

Opublikowany 2012/09/17

Dnia 15 września pod Pomnikiem Mieszkańców Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1944 odbyły się obchody 73 Rocznicy Pacyfikacji Mieszkańców Miłosny, Cechówki i Długiej Szlacheckiej.

Uroczystość, w której wzięły udział poczty sztandarowe szkół i organizacji, w tym poczet sztandarowy naszej OSP, rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną przez ks. dziekana Jana Gołębiewskiego. Następnie odegrano hymn państwowy i miejski. Swoje okazjonalne przemówienie wygosił burmistrz Arkadiusz Śliwa. Po wystąpieniu burmistrza odczytany został apel poległych, a salwę honorową wystrzelili żołnierze 23 Batalionu Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazwieckim. Następnie kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje szkół i organizacji, w tym delegacja naszej jednostki. Gdy zakończyła się część oficjalna, wystąpiły dzieci z przedszkola miejskiego, a krótki koncert zagrała Orkiestra "Akord" OSP Sulejówek.